Rozpoczyna się ewakuacja pacjentów ze szpitala w Raciborzu. Powstała specjalna infolinia
Szpital Rejonowy w Raciborzu, gdzie obecnie leczonych jest pięcioro pacjentów zakażonych koronawirusem, będzie w całości przekształcony w szpital zakaźny. Rozpoczęły się już przygotowania do ewakuacji obecnych pacjentów. Od poniedziałku nocna i świąteczna opieka oraz poradnie przyszpitalne przestają funkcjonować, a placówka będzie działać jako pełnoprofilowy szpital zakaźny. - To decyzja ministra zdrowia – tłumaczy Ryszard Rudnik, dyrektor szpitala. [jwplayer mediaid="107335"] Żadna osoba z zewnątrz nie trafi do szpitala w celu uzyskania […]