Gotowe jest porozumienie w sprawie Polskiej Grupy Górniczej
Górnicze związki podpisały porozumienie z zarządem Kompanii Węglowej. Główny punkt porozumienia zakłada utworzenie Polskiej Grupy Górniczej, która już w maju przejmie jedenaście zakładów Kompanii Węglowej wraz z całą załogą liczącą około 32 tysięcy osób. Kolejne punkty gwarantują górnikom bieżące wypłaty, miejsca pracy, powstrzymanie zapaści ekonomicznej w regionie oraz zastrzyk finansowy kwotą półtora miliarda złotych przez inwestorów. - To raczej trudny kompromis - to komentarze związków. Przez dwa lata, górnicy nie […]