Rozmowy w sprawie likwidacji dworca PKP
Burmistrz Kuźni Raciborskiej, Paweł Macha rozmawia z PKP PLK w temacie rewitalizacji linii kolejowej 151. Przypomnijmy, spółka ogłosiła niedawno przetarg na wykonanie rewitalizacji 6 fragmentów linii, w tym właśnie trasy 151 Kędzierzyn - Koźle – Chałupki, która przebiega przez teren gminy. Burmistrz chce m.in. likwidacji starego dworca. Jeśli rozmowy zakończą się pozytywnie budynek zostanie zastąpiony wiatami. [jwplayer mediaid="44538"] Po modernizacji linii 151, prędkość pociągów zwiększy się z 60 do 100 […]