W piątek strajk szkolny. Z terenu raciborskiego ZNP strajkować będą pracownicy 25 placówek
Pracownicy oświaty przygotowują się do strajku, ten wyznaczono na najbliższy piątek (31.03). Główne postulaty: podwyższenie wynagrodzenia o 10% i gwarancja zatrudnienia na najbliższe 5 lat. Bezpośrednią przyczyną strajku szkolnego jest reforma oświaty i likwidacja gimnazjów. - Strajk pracowniczy polega na powstrzymywaniu się od pracy. Każdy pracownik, który się zadeklarował, że będzie brał czynny udział w strajku, powstrzymuje się od wszelkiej pracy. Oczywiście za ten dzień nie otrzymuje również wynagrodzenia - […]