Ważna wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego na Śląsku
W ramach obchodów Narodowego Dnia Powstańców Śląskich gminę Lubomia odwiedził Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Karol Nawrocki. Uroczystość zgromadziła licznych mieszkańców oraz sympatyków prezydenta, którzy licznie uczestniczyli w wydarzeniu:
Podczas wizyty Prezydent dokonał uroczystego odsłonięcia tablicy upamiętniającej uczestników Trzech Powstań Śląskich, a następnie złożył kwiaty, oddając hołd bohaterom, którzy walczyli o polskość Śląska:
Jednym z organizatorów wydarzenia był poseł Prawa i Sprawiedliwości, Michał Woś, który wizytę Prezydenta na Śląsku skomentował następującymi słowami:
Po zakończeniu oficjalnej części obchodów Prezydent znalazł również czas na bezpośrednie spotkania z mieszkańcami, rozmowy oraz wspólne zdjęcia z uczestnikami wydarzenia. A do relacji z tego wydarzenia powrócimy jeszcze dziś (22.06) w Popołudniówce Reporterów Radia Vanessa po godzinie 17:00.






