Wojewódzkie Zakończenie Roku Szkolnego na Zamku Piastowskim
Dziś (26.06) w całej Polsce uczniowie oficjalnie zakończyli rok szkolny i rozpoczęli wakacje. Nie inaczej było w Raciborzu, gdzie na Zamku Piastowskim odbyło się Wojewódzkie Zakończenie Roku Szkolnego z udziałem uczniów, nauczycieli oraz zaproszonych gości z całego województwa śląskiego. W uroczystości uczestniczył sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Henryk Kiepura, który podkreślał rolę samorządów w rozwoju edukacji.
Chciałbym podkreślić, jak ważne jest podejście samorządów do polskiej edukacji. A województwo śląskie – dzisiaj jesteśmy tutaj w powiecie raciborskim – może być wzorem dla całej Polski, jak ważne jest podejście do edukacji. Wprowadzamy reformę Kompas Jutra. Wiele odbyło się w naszym województwie spotkań z udziałem pani minister Nowackiej i pani minister Lubnauer. Jesteśmy w ścisłej czołówce w Polsce, jeżeli chodzi o branżowe centra umiejętności – zaznacza Henryk Kiepura
W wydarzeniu wzięli udział także przedstawiciele samorządów, szkół oraz parlamentarzyści. Głos zabrał również wicewojewoda śląski Michał Kopański.
Praca w oświacie przynosi dużo satysfakcji, przynosi dużo radości, też kontaktu z młodzieżą, kontaktu z młodymi ludźmi. Człowiek widzi, pracując w oświacie niejednokrotnie, jak rosną nasi następcy. Ja pragnę też bardzo serdecznie wszystkim tutaj państwu podziękować. Tak jak pan minister wspomniał, szkoły w województwie śląskim w skali całego naszego kraju, a myślę, że nie tylko, ale też w skali całej Europy są jednymi z lepszych – mówi wicewojewoda.
Podczas uroczystości wręczono Medale Komisji Edukacji Narodowej. W gronie odznaczonych znaleźli się między innymi starosta raciborski Grzegorz Swoboda oraz starosta wodzisławski Leszek Bizoń. Odznaczenia wręczył Henryk Kiepura.

