Pożar lasu w Kłodnicy
W Kędzierzynie- Koźlu wybuchł pożar lasu. Ogień pojawił się niemal w jednym czasie w dwóch miejscach; w okolicach ulicy Wandy i ulicy Leśnickiej. To nie pierwszy pożar w tym rejonie w ostatnim czasie. Służby podejrzewają, że ze względu na zbieżność czasową, przyczyną pożarów może być celowe podpalenie.
Ze względu na charakter terenu i trudne warunki pogodowe do akcji skierowano duże ilości zastępów służb. Na miejscu pracuje około 20 zastępów Straży Pożarnej z terenu powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Pojawiło się także wsparcie z sąsiedniego powiatu krapkowickiego. Dodatkowo, uruchomiono dromadery, aby wspomóc akcję z góry. Wykonują one zrzuty wody z powietrza.
Wstępne informacje podają, że sytuacja została opanowana i pożar nie powinien się rozprzestrzeniać, jednakże ze względu na wysokie ryzyko pożarowe, warto zachować wszelkie środki ostrożności.