Wiadomości

23386 Wyniki / Strona 796 z 2599

Tło

Ekologia i środowisko

Rybnik i Godów liderami „Czystego Powietrza”

W Rybniku złożono w mijającym roku najwięcej w Polsce wniosków o wymianę pieca w ramach programu Czyste Powietrze. Wsparcie trafiło do 726 mieszkańców, a do tego trzeba dodać modernizacje przeprowadzone dzięki środkom z budżetu miejskiego - mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera. [jwplayer mediaid="126492"] W województwie śląskim najwięcej wniosków wobec liczby mieszkańców rozpatrzono w gminach Godów, Czerwionka-Leszczyny i Jejkowice.

today29 listopada 2021

Sport i turystyka

Liderzy bez zmian

Bez zmian na szczycie tabeli siatkarskiej Plusligi. Prowadzi ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która pokonała w ostatniej kolejce spotkań bez straty seta Wartę Zawiercie. Na drugim miejscu w tabeli Jastrzębski Węgiel, który również do zera, i również na wyjeździe pokonał GKS Katowice. W najbliższy weekend jastrzębianie pojada na mecz do Olsztyna, a ZAKSA zmierzy się u siebie z katowickim GKS-em.

today29 listopada 2021

Imprezy i koncerty

Opactwo w Rudach zaprasza na Jarmark Adwentowy

Przy Zespole Klasztorno - Pałacowym w Rudach ruszył Jarmark Adwentowy. Wczoraj (28.11), w pierwszą niedzielę adwentu, stoiska odwiedzili pierwsi goście. Czekały na nich wyroby rękodzielnicze, lokalne smakołyki na świąteczny stół, a nawet cysterskie wino mszalne. Jarmark odbywać się będzie we wszystkie weekendy adwentu, stoiska będą czynne w godzinach od 10.00 do 17.00.

today29 listopada 2021

Wiadomości

Od poniedziałku w Oleśnie rusza szpital dla pacjentów z Covid-19

Decyzją wojewody opolskiego od poniedziałku 29 listopada szpital w Oleśnie będzie przeznaczony dla pacjentów covidowych. Jak mówi Roland Fabianek, starosta oleski, część oddziałów szpitala będzie funkcjonować normalnie. [jwplayer mediaid="126479"] Obecnie trwa planowanie rozmieszczenia pacjentów przebywających w oleskim szpitalu do innych placówek. [jwplayer mediaid="126480"] Do poniedziałku należy przygotować również szpital pod względem infrastrukturalnym; [jwplayer mediaid="126481"] W oleskim szpitalu ma być do dyspozycji pacjentów z COViD-19 150 łózek, w tym oddział pediatryczny […]

today26 listopada 2021

Praca i biznes

Przez COVID-19 urząd stracił prawie 250 tys. złotych

200 złotych za zaszczepienie się przeciwko COVID-19 w Kuźni Raciborskiej to temat, o którym w maju było głośno w całej Polsce. Decyzja o nagrodzie finansowej dla pracowników spółek miejskich oraz nauczycieli za przyjęcie szczepionki, wywołała ogólnokrajową dyskusję. Po kilku miesiącach od przedstawienia swojej propozycji burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha podsumował akcję. [jwplayer mediaid="126473"] - Absencje związane z zachorowaniem na COVID-19 w naszych instytucjach mówią same za siebie – dodaje burmistrz. […]

today26 listopada 2021

Praca i biznes

Zaktywizują 20 bezrobotnych osób

Powiatowy Urząd Pracy w Głubczycach przystąpił do projektu "Młodzi, kreatywni, przedsiębiorczy". Program przewiduje między innymi dotacje w wysokości do 32 tys. zł dla osób, które rozpoczną działalność gospodarczą. O szczegółach mówi dyrektor PUP Jacek Karpina. [jwplayer mediaid="126468"] Projekt zakłada aktywizację 20 osób bezrobotnych. Żeby do niego przystąpić trzeba być zarejestrowanym w Powiatowym Urzędzie Pracy w Głubczycach. [jwplayer mediaid="126469"] Program realizowany jest przy udziale Europejskiego Funduszu Społecznego.

today26 listopada 2021

Praca i biznes

Magistrat w Krzanowicach opracuje strategię gminy na najbliższe lata

Radni Krzanowic podczas ostatniej sesji rady miejskiej przyjęli uchwałę, na podstawie której tamtejszy magistrat przystąpi do opracowania strategii gminy do 2030 roku. Dokument jest niezbędny do skutecznego zarządzania gminą i pozyskiwania środków na inwestycje lokalne. O szczegółach mówi Joanna Tkocz, sekretarz gminy. [jwplayer mediaid="126464"] Urząd miasta przygotował specjalną ankietę dla mieszkańców [jwplayer mediaid="126465"] Ankieta wkrótce dostępna będzie na stronie internetowej urzędu miasta.

today26 listopada 2021

Wiadomości

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu nie będzie placówką covidową

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu jednak nie będzie przekształcony w placówkę covidową. Wojewoda opolski zmienił zdanie i pacjenci chorzy na koronawirusa trafiać będą jednak do placówki w Oleśnie. Lecznica w Kędzierzynie-Koźlu, jako placówka wielospecjalistyczna, będzie natomiast leczyć chorych z innych regionów województwa. Pacjenci chorzy na COVID-19 trafiać też będą do szpitali w Opolu, Białej, Mysie i Głubczycach - dostępne będzie tam: 20 dodatkowych łóżek w szpitalu w Głubczycach; 65 łóżek w 116. […]

today26 listopada 2021

Straż i policja

Śmiertelne potrącenie pieszego w Lyskach

Tragedia w Lyskach w powiecie rybnickim - wczoraj (25.11) po godzinie 21 doszło tam do śmiertelnego potrącenia pieszego. Zdarzenie miało miejsce na ulicy Sikorskiego, na wysokości numeru 23. Pieszego potrącił 44-latek kierujący Toyotą Avensis. Mimo podjętej przez policjantów akcji reanimacyjnej potrąconego pieszego nie udało się uratować. Policja wyjaśnia w jakich dokładnie okolicznościach doszło do tej tragedii.

today26 listopada 2021