Obywatele Ukrainy zatrzymani przez śląskich pograniczników
Strażnicy graniczni zatrzymali wczoraj ośmiu Ukraińców. Obcokrajowcy wykorzystywali wizy niezgodnie z przeznaczeniem. Do zatrzymań doszło w trakcie kontroli prowadzonych na autostradzie A1 w rejonie Świerklan i Gorzyczek. Osoby te posiadały wizy z prawem do pracy w Polsce, lecz jak się okazało, dokumenty te potrzebne były im tylko do tego, by móc wjechać na terytorium Czech i tam podjąć pracę. Nie były to wszystkie ujawnienia, do jakich doprowadzili śląscy pogranicznicy. W ciągu […]