Wyleczeni górnicy oddadzą osocze
Raciborskie centrum podjęło współpracę z lubelską firmą farmaceutyczną w zakresie badań nad wytworzeniem leku na koronawirusa z osocza od ozdrowieńców. Najwięcej osób, które wyzdrowiały jest wśród górników, dlatego pracownicy JSW będą mogli od poniedziałku oddawać osocze w raciborskiej siedzibie centrum i w terenowych oddziałach tej instytucji w Rybniku, Jastrzębiu-Zdroju i w Wodzisławiu Śląskim po wcześniejszym kontakcie telefonicznym. Osocze ozdrowieńców zawiera przeciwciała, które stosuje się w leczeniu chorych na COVID-19. Cenny […]