Opinia Najwyższej Izby Kontroli pozytywna dla rybnickiej straży
Najwyższa Izba Kontroli kontrolowała działania straży miejskiej w Rybniku. Sprawdzano w jaki sposób funkcjonariusze eliminują niską emisję z przydomowych kotłowni. NIK sprawdził, czy funkcjonariusze działają zgodnie z procedurami oraz czy mają odpowiednie uprawnienia. Najwyższa Izba Kontroli oceniła pozytywnie działania rybnickiej straży. Kontrola dotyczyła trzech ostatnich lat. Kontrolerzy sprawdzili upoważnienia funkcjonariuszy, ich przygotowanie, pobieranie próbek oraz działania prewencyjne i informacyjne w zakresie uświadamiania mieszkańców o eliminacji niskiej emisji. W czasie objętym […]