Rafako ostrzega przed awarią w elektrowni w Jaworznie
Jak podaje Onet, brakuje odpowiedniego węgla do zasilania najnowocześniejszego z bloków elektrowni Jaworzno. Portal powołuje się na pismo skierowane między innymi do ministra aktywów państwowych Jacka Sasina - jego autor, prezes Rafako Radosław Domagalski-Łabędzki, pisze w nim o zagrożeniu uszkodzenia bloku z powodu wykorzystywania do jego zasilania węgla o nieodpowiednich parametrach. Do elektrowni ma być bowiem transportowany surowiec zbliżony do węgla koksującego - ten wykorzystywany jest w hutach, a nie […]