Takiej imprezy jeszcze nie było
Na polach już powoli jesień, a czas wykopków dobiega końca. Zgodnie z wiekową tradycją należy go uczcić spożyciem ponadnormatywnej ilości ziemniaków. Zabytkowa Stacja Kolejki Wąskotorowej w Rudach organizuje kolejkowe święto pieczonego ziemniaka. W planie m.in. przejazd kolejką do stacji Stanica na tradycyjne wykopki. Szczegóły zdradza Iwona Januszewska. [jwplayer mediaid="50403"] Za każdą konkurencję trzy najlepsze drużyny otrzymują medale. Nagrodą dla wszystkich będzie wspólne smażenie i spożywanie placków ziemniaczanych upieczonych na ognisku. […]