„Powinniśmy się bacznie przyglądać temu, co dzieje się w metropolii”
Rodząca się od lat w bólach ustawa o metropolii dla Śląska była tematem rozmowy z porannym gościem Radia Vanessa, którym był dzisiaj (09.02) Łukasz Kohut z Demokratycznej Unii Regionalistów Śląskich. Z naszym rozmówcą próbowaliśmy znaleźć odpowiedź na pytanie o to, dlaczego tak długo gminy zrzeszone w Górnośląskim Związku Metropolitalnym muszą czekać na regulacje prawne? - Rozmawiałem z wieloma osobami na temat tej ustawy, ona jest przygotowywana od wielu lat. Praktycznie […]