Nowa uczelnia w Kędzierzynie-Koźlu
Akademia Morska w Szczecinie chce otworzyć w Kędzierzynie-Koźlu swój oddział. Pierwsze poważne rozmowy w tej sprawie już się odbyły, teraz trwają poszukiwania budynku. Pomysł utworzenia wydziału Akademii Morskiej zbiega się z rządowym planem przywrócenia żeglugi na Odrze. - To szansa na zatrzymanie u nas młodzieży, w szczególności absolwentów Technikum Żeglugi Śródlądowej, którzy mogliby kontynuować naukę na miejscu – informuje Adam Lecibil ze starostwa. [jwplayer mediaid="58358"] Studenci mogliby rozpocząć naukę w […]