Wodzisław Śląski wprowadza monitoring energetyczny w obiektach należących do miasta. To jedna z metod oszczędności oraz walki z niską emisją w gminie. Dzięki niemu będzie można bardzo dokładnie określić potrzeby energetyczne miasta. W tym celu powołano specjalną komórkę, która funkcjonować ma w ramach działającego już Wydziału Ochrony Środowiska - jej szefową została Agnieszka Jędzura. [jwplayer mediaid="22683"] Działania monitorujące mają na celu dostarczenie wiedzy i wskazówek dotyczących konieczności modernizacji.
W Kędzierzynie – Koźlu zakończyły się konsultacje w sprawie budżetu obywatelskiego. Uchwała przeszła w praktycznie niezmienionej formie. Do tej pory mieszkańcy mogli wybierać jedną dużą inwestycję. Teraz pieniądze można będzie przeznaczyć na kilka różnych zadań. - Do podziału jest milion złotych, które podzielono według klucza – tłumaczy prezydent miasta, Sabina Nowosielska. [jwplayer mediaid="22678"] Największe osiedla otrzymają nawet po 100 tysięcy złotych.
W Krapkowicach szykuje się inwestycja, dzięki której miejsca pracy znajdzie około 200 osób. Inwestor - MebloSoft dający dziś pracę 250 osobom zwrócił się o wsparcie do radnych i burmistrza - potrzebna jest ulga podatkowa. Ta prośba stała się podstawą dyskusji na temat form wsparcia. Inwestor postawi w Krapkowicach nową halę produkcyjno-magazynową o powierzchni około 12 tysięcy metrów kwadratowych. Firma działa w branży meblowej. Jest przedsiębiorstwem produkcyjnym działającym na rynku krajowym i zagranicznym od 1990 roku. Teraz będzie się rozbudowywać. [jwplayer […]
Tak imponujący wynik dała przeprowadzona w piątek akcja "Alkohol i narkotyki". Optymistyczna informacja jest taka, że tylko 5 kierowców - z podanej liczby skontrolowanych - wsiadło za kółko po kielichu (to i tak o 5 za dużo). Rekordzista zatrzymany został na Kozielskiej w Raciborzu. To 50-latek z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, który na alkomacie wydmuchał promil alkoholu.
Jutro w Domu świętej Notburgi przy placu Jagiełły w Raciborzu odbędzie się spotkanie organizowane przez stowarzyszenie "Dobro ojczyzny". Gościem będzie ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Prelekcja dotyczyć będzie sytuacji na Ukrainie. Uczestnicy spotkania poszukają odpowiedzi na pytanie, jaka powinna być polityka państwa polskiego odnośnie sytuacji na Wschodzie. Spotkanie ma charakter otwarty, przyjść może każdy chętny. Początek o 17:30.
Siatkarski zespół z Kędzierzyna-Koźla nie powalczy o medale. W drugim meczu pierwszej rundy play-off ponownie lepsi od ZAKS-y okazali się zawodnicy PGE Skry Bełchatów. Obrońcy mistrzowskiego tytułu awansowali do czwórki, a kędzierzyńskiej drużynie pozostanie rywalizacja o piąte miejsce. Sobotnie (28.02) spotkanie ponownie zakończyło się przy stanie punktowym 3:0.
Zgodnie z tym co podaje urząd w Rybniku, od dziś (02.03) przejezdny będzie most na ulicy Podmiejskiej. To ułatwi życie i mieszkańcom osiedla położonego po drugiej stronie zalewu i dojeżdżającym do pracy w elektrowni. Przebudowa mostu była częścią remontu ulicy Podmiejskiej, na odcinku od ulicy Rudzkiej do ulicy św. Maksymiliana. Inwestycja kosztowała prawie 11 milionów złotych. Ponad 8 milionów stanowiło zewnętrzne dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Przypomnijmy, że remont Podmiejskiej rozpoczął się w czerwcu ubiegłego roku.
Strzały z broni, wystrzały z armaty, stylizowane historycznie stroje. Przed południem na placu Długosza w Raciborzu odbyła się widowiskowa inscenizacja. Liczbę publiczności spokojnie można liczyć w setkach. Widowisko - z przesłaniem w tle - dla mieszkańców zaplanowała i zrealizowała grupa rekonstrukcyjna Festung Breslau. Inscenizacja odbyła się w ramach obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. [jwplayer mediaid="22575"] Odtworzona została scena odbicia więźniów z budynku Urzędu Bezpieczeństwa. To nie wszystko. Na placu Długosza stacjonują stoiska, przy których spotkamy grupy rekonstrukcyjne i współczesne formacje. […]