Blog masonry

Tło

Ekologia i środowisko

WFOSiGW w Katowicach dofinansował poradnik

Wyrzucona w lesie plastikowa butelka rozłoży się po 500 latach, a rtęć z jednego termometru może skazić jezioro o powierzchni 4,5 hektara. Takie ciekawe informacje zawiera wydany przez Gminę Łazy poradnik segregacji śmieci. Publikację dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach. Anna Barczyk, Kierownik wydziału gospodarki komunalnej w Łazach. [jwplayer mediaid="25411"] Wydany „poradnik śmieciowy” to także praktyczny przewodnik z niezbędnymi informacjami o działaniu Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, który powstał w każdej gminie.

today20 kwietnia 2015

Kultura i rozrywka

Racibórz jeszcze ma szansę na plac

Mija kolejny tydzień głosowania w konkursie „Plac zabaw Nivea”. Aktualnie Racibórz uzyskał 18.503 głosy i zajmuje 31 miejsce. Zgodnie z regulaminem konkursu w kwietniowym etapie tylko 20 lokalizacji zdobędzie plac zabaw dla dzieci. Aktualnie 20 pozycję zajmuje miejscowość Trzemeszno. Raciborski magistrat zachęca mieszkańców, do głosowania, bo cały czas jeszcze jest szansa. Park Jordanowski może zmienić swoje oblicze i stać się Rodzinnym Miejscem Zabaw!

today20 kwietnia 2015

Bez kategorii

VI Wielkie Sprzątanie Rzeki Rudy

25-26 kwietnia odbędzie się kolejne sprzątanie rzeki Rudy. Sprzątanie odbywa się w ramach obchodów Dnia Ziemi pod hasłem "Nie pływam w śmieciach". Kampania ma na celu propagowanie idei zachowania czystości polskich rzek i ograniczenie wyrzucania śmieci do rzeki. W tym roku "Wielkie sprzątanie rzeki Rudy" wesprze znany podróżnik, Aleksander Doba. Obieżyświat popłynie razem z uczestnikami akcji, po drodze przewidziana jest jest rónież prezentacja jego wyprawy. Program imprezy: 25.04.2015 I dzień spływu 08.00 – 09.00 – Biwak „Przystań Pod Żaglami” - […]

today20 kwietnia 2015

Sport i turystyka

Dyrekcja krapkowickiej pływalni podsumowała działalność za ubiegły rok

W Krapkowicach odbyło się walne zgromadzenie wspólników krapkowickiej pływalni Delfin. Obecni na spotkaniu podsumowali ubiegły rok. Zarząd uzyskał absolutorium. Według przedstawionych danych i statystyk - w ubiegłym roku pływalnię odwiedziło 10 tysięcy osób więcej niż w 2013. Ale jest też motyw negatywny - bo wynik finansowy obiektu za ubiegły rok jest na minusie - bilans zamknął się stratą w wysokości 378 000 złotych.

today18 kwietnia 2015

Straż i policja

Rodzina ze Śląska przyłapana po kradzieżach na Opolszczyźnie

Rodzina ze Śląska została przyłapana po kradzieżach na Opolszczyźnie. Przestępcze trio - mama, tata i synek wpadli po skoku na sklep. Policjanci znaleźli w samochodzie zatrzymanych wiele przedmiotów z metkami i cenami: odzież, biżuterię, produkty spożywcze - liczone w sumie na cztery tysiące złotych - wszystko wyniesione w opolskich sklepów. Cała trójka odpowie za kradzieże. Rodzice muszą liczyć się z karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa 16-latka znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym.

today18 kwietnia 2015

Kultura i rozrywka

Sześćdziesięciu wystawców na trzecim Jarmarku Kwiatów w Raciborzu

Trwa trzeci jarmark kwiatów na zamkowym dziedzińcu w Raciborzu. Mimo chłodu przez plac przechadzają się kupujący i oglądający. Sprzedawcy przyjechali do Raciborza m.in. z okolic Łodzi oraz z Opolszczyzny: [jwplayer mediaid="25278"] Na zamkowym dziedzińcu swoje wyroby sprzedaje sześćdziesięciu wystawców. W godzinach od 12:00 do 17:00 na scenie odbędzie się koncert młodzieżowej orkiestry dętej z Nędzy, po nim pokazy taneczne. O godzinie 17:00 na plenerowej scenie wystąpią artyści scen poznańskich, którzy przeniosą obecnych w krainę europejskiego folkloru.

today18 kwietnia 2015

Straż i policja

Dwaj robotnicy poszkodowani podczas prac ziemnych

Dyżurny stanowiska kierowania w Kędzierzynie-Koźlu otrzymał zgłoszenie o wypadku. Dwaj robotnicy zostali przygnieceni rurami centralnego ogrzewania i częściowo przysypani ziemią. Obaj byli przytomni i reagowali na polecenia ratowników. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odkopaniu zasypanych mężczyzn. Następnie obu poszkodowanych ewakuowano na desce ortopedycznej i przekazano zespołowi ratownictwa medycznego.

today18 kwietnia 2015

Praca i biznes

Magdalena Ogórek w Rybniku. „Naszo dziołcha musi być prezydentem”

Sentymentalna wizyta kandydatki na urząd prezydenta Polski. Były odwiedziny pracowników szkoły podstawowej, biblioteki, a na rynku uściski z koleżanką i wyborcami. Ci ostatni mówili, że to „dziołcha stąd i ta frela musi wygrać”. Prócz bukietów była figurka św. Barbary od grupy górników w mundurach galowych. Kandydatka nie uniknęła trudnych pytań od dziennikarzy, m.in. o poziom finansowania kampanii czy preferencje wyborcze. To ostatnie pytanie odnosiło się do udzielonego wywiadu: [jwplayer mediaid="25263"] - [Prezydent – przyp. red.] żeby być wiarygodnym strażnikiem konstytucji, […]

today17 kwietnia 2015