Dwie orkiestry na jednej scenie
Młodzieżowa Orkiestra Dęta Raciborskiego Centrum Kultury oraz zespół kameralny Sinfonietta z Wiejskiego Domu Kultury w Gorzycach zagrały w Raciborskim Centrum Kultury. W programie znalazły się standardy muzyki klasycznej i rozrywkowej. W zespole Sinfonietta z Gorzyc grają młodzi muzycy ze szkół muzycznych m.in. z Raciborza, Wodzisławia Śl., Rybnika i Jastrzębia. Oba zespoły prowadzi znany w regionie muzyk Henryk Krótki. [jwplayer mediaid="28339"] Ola Kretek z Olzy i Eliza Bornikowska z Wodzisławia Śl. grają w zespole na skrzypcach. [jwplayer mediaid="28340"] - Tak naprawdę […]