Blog masonry

Tło

Sport i turystyka

Z Los Angeles wrócili z medalami

Wielki sukces mieszkańców Kędzierzyna-Koźla na Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Los Angeles. Zawodnicy wrócili z za oceanu z medalami. - Polska reprezentacja zdobyła w Kalifornii 66 medali, oczywiście najbardziej cieszą te przywiezione do naszego powiatu -mówi Ewa Hałambiec, trenerka i dyrektor Olimpiad Specjalnych. [jwplayer mediaid="33861"] Elżbieta Kasprzyk w pływaniu zdobyła dwa złote medale, Adam Sobiech wrócił z dwoma srebrnymi, a na szyi Andżeliki Rypy (piłkarki) zawisł brąz, podobnie jak u Eweliny Bodynek. W ceremonii otwarcia uczestniczyło 66 tysięcy widzów […]

today7 września 2015

Praca i biznes

Rydułtowy mają młodzieżową radę miasta

W Rydułtowach w tamtejszym urzędzie miasta powstała Młodzieżowa Rada Miasta. To jak dotąd jedyna taka organizacja w powiecie wodzisławskim. Rada zamierza zajmować się potrzebami młodych mieszkańców Rydułtów. Wewnątrz Rady powstaną jeszcze komisje zajmujące się poszczególnymi aspektami związanymi z młodzieżą. Dzięki temu żaden ważny temat nie zostanie pominięty. Jednym z zadań rady będzie organizacja wszelakich wydarzeń: koncertów, konkursów i zawodów sportowych.

today7 września 2015

Straż i policja

Spowodował wypadek i uciekł

Policja z Rybnika poszukuje kierowcy BMW, który wczoraj (06.09) rano spowodował wypadek w Niedobczycach. Kierujący zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z samochodem kierowanym przez 60 - latka. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia. Policja prosi świadków wypadku o kontakt z komisariatem w Rybniku.

today7 września 2015

Kultura i rozrywka

Festyn pracowników Rafako w Szymocicach.

Konkursy z nagrodami, liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych oraz koncerty. W Szymocicach na terenie ośrodka AquaBrax w sobotę (05.09) odbyła się kolejna edycja pikniku rodzinnego organizowanego przez Rafako. W tym roku festyn miał po raz trzeci wymiar charytatywny. Każda osoba, która pojawiła się w tym dniu na terenie ośrodka mogła, dobrowolnie zakupić cegiełkę. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na leczenie dwóch niepełnosprawnych sióstr Nadii i Natalii, córek jednej z pracownic Rafako – informuje Anna Zembaty – Łęska, dyrektor biura zrządzania […]

today6 września 2015

Praca i biznes

Formalne porozumienie o współpracy Rafako i AGH

Rafako podpisało porozumienie o współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie. Współpraca ma dotyczyć wspólnego prowadzenia przedsięwzięć badawczych, rozwojowych i wdrożeniowych. Koncentrować się ma wokół szeroko pojętych obszarów związanych z materiałami dla energetyki, m.in. pracami nad wdrożeniem stali austenitycznych i nadstopów niklu do zastosowań w kotłach o parametrach nadkrytycznych w celu zwiększenia ich sprawności cieplnej. Nieformalna współpraca Rafako i AGH trwa już kilka lat.

today5 września 2015

Kultura i rozrywka

W niedzielę dożynki w sołectwie Łęg

W najbliższą niedzielę w sołectwie Łęg odbędą się dożynki parafialne. Impreza rozpocznie się korowodem dożynkowym, który o godz. 9:15 wyruszy spod Przedszkola w Łęgu do kościoła parafialnego w Zawadzie Książęcej. Msza św. rozpocznie się o godz. 10:00, a po niej na placu przy kościele mnóstwo atrakcji. Na święto plonów zaprasza sołtyska Gizela Nowak. [jwplayer mediaid="33831"] - Dożynki dla nas są bardzo szczególne .W tym dniu dziękujemy za plony, to także świetna okazja do spotkania się mieszkańców – mówi Elżbieta Nowak […]

today5 września 2015

Kultura i rozrywka

Cygańska i Śląska Biesiada na Pożegnanie Lata w Raciborzu

Ruszyły przygotowania do Pożegnania Lata w Raciborzu. Dwudniowa impreza odbędzie się 18 i 19 września w Parku Roth. W pierwszym dniu zaplanowano Wieczór z Romami. Dla publiczności wystąpi romski zespół Gipsy Boys. Grupa z powodzeniem koncertuje w Polsce i za granicą. Brała udział w festiwalach muzyki romskiej min. w Ciechocinku oraz w Czechach w Karwinie. Mówi dyrektor RCK Janina Wystub. [jwplayer mediaid="33826"] Biesiadę w śląskich klimatach w drugim dniu imprezy poprowadzi nasz prezenter Piotr Szolc.

today5 września 2015

Kultura i rozrywka

Lalkę czytali także w Nędzy

Gmina Nędza już po raz drugi wzięła udział ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Nauczyciele i gimnazjaliści z tamtejszego Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego brawurowo wcielili się tym razem w postaci z powieści „Lalka” Bolesława Prusa. Nauczyciel Krystian Okręt, wcielił się w rolę starego subiekta. [jwplayer mediaid="33820"] Gimnazjalistom z Nędzy akcja bardzo się podobała. [jwplayer mediaid="33821"] Główną organizatorką akcji była nauczycielka Kornelia Czogalik. Potrafiła do publicznego czytania "Lalki" zachęcić zarówno uczniów, jak i koleżanki i kolegów z grona pedagogicznego

today5 września 2015

Straż i policja

Strażacy powalczą o miano najlepszej drużyny

Na boisku w Strzeleczkach w powicie krapkowickim w samo południe rozpoczną się Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze. Strażacy ochotnicy powalczą w dwóch konkurencjach, będą to, ćwiczenia bojowe oraz sztafeta pożarnicza z przeszkodami. - O mino najlepszej drużyny OSP w gminie powalczy 28 zespołów - informuje wójt Strzeleczek Marek Pietruszka. [jwplayer mediaid="33816"] Podczas zmagań strażaków zobaczyć można będzie nowoczesny jak i ten zabytkowy sprzęt pożarniczy.

today5 września 2015