Żubry zamieszkały na Brzeziu
Po kilku miesiącach intensywnych przygotowań, nowoczesna zagroda żubrów w Raciborzu-Brzeziu już od jutra (07.10) będzie dostępna dla zwiedzających. Cztery osobniki, a mianowicie Podskok, Pośmiewna, Pontycja oraz Potulanka II, które przyjechały do Raciborza z Nadleśnictwa Kobiór, zostały dziś (06.10) wypuszczone z zagrody kwarantannowej na liczący około 10 hektarów specjalnie wydzielony obszar. Zagroda żubrów w Raciborzu, to nowoczesny obiekt, który powstał z myślą o ochronie i edukacji na temat żubrów. "To historyczny […]