Obserwatorzy wypatrzyli zadymienie nad lasem w Rudach
Wyjazdy do wypalanych traw dominują w strażackich statystykach z ostatnich dni. Tylko wczoraj gaśniczy z Państwowej Straży Pożarnej z Raciborza oraz ochotnicy z powiatu raciborskiego interweniowali w kilku takich zgłoszeniach. Najpoważniejsze dotarło z Rud z Kolonii Renerowskiej. Strażacy myśleli, że zadymienie to wynik płonącego lasu: [jwplayer mediaid="43165"] Do akcji wyjechało łącznie 5 zastępów straży - wylicza Roland Kotula. Gaśniczy wyczulają mieszkańców i spacerowiczów na możliwe zagrożenie pożarowe. Ścioła leśna w […]