share close

Straż i policja

Zderzenie auta z rowerzystą w Raciborzu

today26 czerwca 2026

82-letni rowerzysta trafił do szpitala po wypadku, do którego doszło wczoraj (25.06) przed południem na ulicy Rybnickiej w Raciborzu. Około godziny 11.30 zderzył się z samochodem osobowym.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 59-letni kierowca volkswagena nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście, który znajdował się na przejeździe dla rowerów. Cyklista z obrażeniami został przewieziony do szpitala. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności i przyczyny zdarzenia.

Mundurowi po raz kolejny apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejazdów dla rowerów i przypominają o obowiązku ustępowania pierwszeństwa rowerzystom znajdującym się na przejeździe.

Napisane przez: Wiktoria Henek

Oceń