share close

Praca i biznes

Programy aktywizacji zawodowej zostały uruchomione

today25 czerwca 2026

Nowe środki finansowe oraz programy aktywizacji zawodowej zostały uruchomione w Powiatowym Urzędzie Pracy w Raciborzu. Jak podkreślał dziś na naszej antenie dyrektor placówki Mirosław Ruszkiewicz, tegoroczny budżet przeznaczony na wsparcie osób bezrobotnych jest jednak wyraźnie niższy niż w latach ubiegłych.

Mniejsze środki oznaczają również ograniczenia w dostępie do niektórych form pomocy. W efekcie specjalnymi programami nie zostaną objęci między innymi byli pracownicy Rafako, którzy stracili zatrudnienie pod koniec 2025 roku. Mimo to dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy nie pozostaje bezradny wobec tej sytuacji i dostrzega możliwości wsparcia dla osób dotkniętych zwolnieniami.

Jak zaznacza Mirosław Ruszkiewicz, urząd prowadzi rozmowy oraz analizuje dostępne rozwiązania, które mogłyby pomóc byłym pracownikom raciborskiej spółki w powrocie na rynek pracy. Chodzi zarówno o wykorzystanie innych źródeł finansowania, jak i o kierowanie zainteresowanych do programów realizowanych przez instytucje zewnętrzne. Zdaniem dyrektora, mimo ograniczonych środków, istnieją narzędzia pozwalające skutecznie wspierać osoby poszukujące zatrudnienia, a urząd będzie starał się maksymalnie wykorzystać wszystkie dostępne możliwości. A do rozmowy z dyrektorem Powiatowego Urzędy Pracy powrócimy jeszcze dziś (25.06) po godzinie 17:00 na antenie Radia Vanessa.

Napisane przez: Martyna Nowicka-Wilk

Oceń