share close

Bez kategorii

Klub Viktoria Masters Racibórz z kolejnymi medalami

today23 czerwca 2026

Letnie Mistrzostwa Polski Masters na pływalni w Lublinie okazały się bardzo udane dla zawodników klubu Viktoria Masters Racibórz. Nasi reprezentanci zdobyli łącznie 15 medali: 3 złote, 5 srebrnych oraz 7 brązowych. Ten znakomity wynik zapewnił klubowi 31. miejsce w klasyfikacji medalowej wśród blisko 90 klubów z Polski i zagranicy.

Oliwia Mosek (kat. 20-24) – gwiazda tych mistrzostw w naszych barwach! Dwa złote medale na 100m i 200m stylem klasycznym oraz dwa brązowe medale na 200m stylem zmiennym i 50m stylem klasycznym.

Robert Wojtaszewski (kat. 40-44) – najbardziej wszechstronny i „medalowy” zawodnik naszej kadry! Trzy srebrne medale (200m zmiennym, 200m motylkowym i 400m zmiennym) oraz dwa brązowe (800m dowolnym i 100m motylkowym).

Jarosław Pleśniarski (kat. 35-39) – złoto na 400m stylem zmiennym i brąz na 200m stylem klasycznym.

Maciej Lenk (kat. 35-39) – srebrny medal na dystansie 800m stylem dowolnym.

Martyna Małyska (kat. 30-34) – dwa brązowe medale na 50m i 100m stylem grzbietowym.

Do kompletu dorzućmy jeszcze srebrny medal sztafety 4x50m stylem zmiennym w składzie: Michał Kądzioła, Maciej Lenk, Jarosław Pleśniarski i Robert Wojtaszewski!

Udział w zawodach został dofinansowany przez Miasto Racibórz. Zawodnicy Viktorii Masters nie zwalniają tempa i nieustannie trenują, aby podczas kolejnych startów ponownie przywieźć medale do Raciborza oraz godnie reprezentować nasze miasto na arenach krajowych i międzynarodowych.

Viktoria Masters Racibórz to klub pływacki zrzeszający byłych zawodników oraz ambitnych amatorów, których łączy pasja do pływania, miłość do wody i sportowej rywalizacji.

Napisane przez: Martyna Nowicka-Wilk

Oceń