RIO i wojewoda zadecydują o realizacji budżetu Raciborza
Podczas ostatniej sesji raciborskiej Rady Miasta złamano prawo - mówił wczoraj na konferencji prasowej prezydent Dariusz Polowy. Chodzi o głosowanie nad poprawkami do budżetu - radni przyjęli uchwałę, wykreślając jednak spośród ujętych w niej pozycji te mówiące o zabezpieczeniu pieniędzy na budowę boiska przy ulicy Srebrnej. [jwplayer mediaid="118481"] Oznacza to przekroczenie przez Radę Miasta swoich uprawnień. Prezydent zapowiada przekazanie sprawy do Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz nadzoru prawnego wojewody śląskiego. [jwplayer […]